Flat Coated Retriever - Compendio Arville Flat Coated Retriever - Compendio Arville

Flat Coated Retriever - Compendio Arville Flat Coated Retriever - Compendio Arville

Flat Coated Retriever - Compendio Arville Flat Coated Retriever - Compendio Arville

aktualizacje

4 sierpnia 2016

  • Zaktualizowane zostały działy Potomstwo - Arville i Sako oraz Nasze psy - Arville i Sako.

1 lutego 2016

  • Zaktualizowane zostały działy Potomstwo - Arville i Sako oraz Nasze psy - Arville i Sako.

7 lipca 2015

  • Pojawiło się sporo newsów o naszych psiakach. Zaktualizowane zostały również działy Potomstwo - Arville i Sako.

4 marca 2015

  • Pojawiły się newsy w dziale Potomstwo 2015.

20 lutego 2015

  • Zaktualizowane został dział Potomstwo-Sako oraz Arville (nowe wyniki badań, tytuły, praca dzieci). Pojawiło się też sporo nowych informacji w dziale Potomstwo 2014 i 2015.

 

online
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
start serwisu
17 lipca 2008, czwartek

Wystawowy debiut :)

Grace_12.201005.12.2010 dwie córeczki Arvillka z miotu w hodowli Shelterwood zadebiutowały na wystawowym ringu. Pebbles (Shelterwood Beauty 'n' Charism) oraz Grace (Shelterwood Beauty 'n' Grace) wzięły udział w wystawie klubowej reterieverów w Kassel. Flaty sędziowała Saskia Rathenau-Beyerman z Holandii (hod. Wagging Tails). W klasie szczeniąt startowało 5 suczek, Grace z oceną obiecującą zajęła 3 miejsce, a Pebbles (kóra niestety nie dała się za bardzo pani sędzi "obmacać") musiała zadowolić się oceną obiecującą bez lokaty.

Opis Pebbles: "sucza głowa, dobra długość szyi, wystarczające kątowanie przodu, dobre kątowanie tyłu, dobre osadzenie ogona i ożebrowanie, trochę drobna kość, płaskie stopy, jeszcze trochę młodzieńcza w ruchu. potrzebuje treningu ringowego, niestety dziś nie dała się dobrze obmacać"

 

Z wizytą w Hoisdorfie :-)

mala_szelmarodzinnie112010W weekend 27-28.11.2010 wybraliśmy się do Hoisdorfu, aby odwiedzić 6-tygodniowe dzieci Fiony i Arvillka. Pojechała z nami również Jagoda, 10-letnia córka mojej siostry, dla której ta wyprawa była sporym przeżyciem. W sobotę na miejsce dojechaliśmy krótko przed 12:00, za bramą przywitał nas Eric wraz ze swoją brązowo-czarną sforą. Wybraliśmy się na spacer z psami do pobliskiego lasu, 5 flatów, śnieg, pola, las – cudowny widok! Jagoda natychmiast zaprzyjaźniła się z Lorettą, która uwielbia dzieci, zresztą z wzajemnością:-) Oczywiście Jagódka pokochała razem z nami też wszystkie szczeniaczki. Cudownie się nimi opiekowała, pomagała w sprzątaniu po nich, bawiła się razem z nimi, przytulała i głaskała. Najchętniej nie wychodziłaby z „kojca”:-) W sobotę oraz niedzielę przyjechali w odwiedziny do maluchówWitche's Brew fairy Queen Fiona x Compendio Arville przyszli właściciele. Cieszyli się, że udało im się akurat zobaczyć na żywo także tatę ich przyszłego czarnego szczęścia. U 6-tygodniowych szczeniaków bardzo dobrze widać już ich charakterki, widać było doskonale, że żółta dziewczynka jest szefową całego towarzystwa, zielona panienka największą przytulanką pod słońcem, a pomarańczowy chłopak okropnym śpiochem:-) Wszystkie są bardzo odważne, lgną do człowieka i chętnie noszą w pysiach różne przedmioty. Mamy nadzieję, że wyrosną z nich zdrowe i piękne flaty, które będę sprawiać swoim ludziom wiele radości. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy zobaczyć małe kruszynki na żywo i raz jeszcze dziękujemy Ericowi za gościnę i wspaniale spędzony czas. Cieszymy się również baaaardzo, że jedna dziewczynka z tego miotu powiększy hodowlę Erix :)

Zapraszamy do galerii, gdzie można znaleźć sporą dawkę fotek szczeniaków :)

 

Mamy już 4 tygodnie :-)

puppies25dayWczoraj, tj 12.11.2010 maluszki po Fionie i Arvillu skończyły 4 tygodnie. Czas tak szybko leci, dopiero co cieszyliśmy się z ich narodzin... Wszystkie szczeniaczki rozwijają się cudownie, przybierają na wadze, szczekają i rozrabiają na całego :-) Mama Fiona opiekuje się nimi bardzo dobrze, a do pomocy ma jeszcze Farin i Lorettę ;) Mamy nadzieję wkrótce odwiedzić malce, które to wszystkie znalazły już nowych właścicieli i za 4 tygodnie zaczną opuszczać Hoisdorf. Zapraszamy na stronę hodowli Erix, na której można znaleźć sporą ilość filmików z czarnymi łobuzami w roli głównej:-)
 

Maluszki są już na świecie :)))

Fiona_i_maluchy_15.10.20102010-10-17_maluszekWczoraj, tj. 15.10.2010, w hodoli Erix w Niemczech na świat przyszły kolejne dzieci Arvillka. Między godziną 14:35 a 20:00 Fiona urodziła 11 szczeniaczków - 4 chłopców i 7 dziewczynek. Niestety ostatnia, 11. dziewczynka urodziła się martwa, a o godzinie 5 nad ranem, mimo walki Erica, odeszła jeszcze jedna sunia... :( Radość miesza się z ogromnym smutkiem, tak ciężko jest pogodzić się ze stratą malutkich niewinnych istotek... Mamy nadzieję, że teraz będzie już tylko z górki i pozostała dziewiątka będzie zdrowo rosła:) Waga urodzeniowa maluchów wyniosła między 260 a 350 gramów. Teraz wszystkie krasnale czują się dobrze, a mama Fiona wraz z Ericiem cudownie się nimi opiekują.

 

Mama Fiona :)

Fiona55dzienFiona59dzienJuż zaczęliśmy odliczanie... Obwód brzucha Fiony wynosi około 90 cm, na fotce po prawej stronie sunia jest w 55 dniu ciąży, a na focie po lewej w 59 dniu. Eric przygotował już "salę porodową", tak więc teraz pozostaje nam czekać na info, że się zaczęło:-) Bardzo mocno juz dziś trzymamy kciuki za Fionę, której to będzie pierwszy poród. Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie książkowo i wkrótce będziemy się mogli cieszyć z kolejnych dzieci Arvillka:-)

 

Fiona jest w ciąży :)

usg_FionaDziś na 11:00 Fiona była umówiona na USG. Czekaliśmy więc cierpliwie na telefon od Erica, który zadzwonił do nas od razu po badaniu z wiadomością, że Fiona jest w ciąży:) Podobno wetka zobaczyła dość dużo maluszków... No nic, teraz pozostaje nam czekać kolejny miesiąc i trzymać kciuki za Fionę i dzieciaczki:) Poród przewidziany jest na 15 października 2010.